Büyük Beden Tesettür Giysiler Nasıl Seçilmelidir?
Bayan Giyim Blog

Büyük Beden Tesettür Giysiler Nasıl Seçilmelidir?

Büyük Beden Tesettür Giysiler Nasıl Seçilmelidir?

Kıyafet konusunda herkes için birçok değişik opsiyon söz konusu. Bundan 10 sene önce büyük bedenli kadınlara göre kıyafet bulmak çok zordu. Artık bunlar geride kaldı. Büyük beden tesettür giysiler nasıl seçilmelidir diye merak edenler bu yazımıza göz atabilirler.

 

Renk Seçimi Son Derece Önemli

Büyük beden tesettür giysiler nasıl seçilmelidir konusunda ilk olarak dikkat edilecek olan şey renktir. Bilindiği üzere koyu renk olan kıyafetler her daim kilolarını saklamak isteyen kadınlar için idealdir. Bu konuda en çok öne çıkan ve tercih edilenler ise lacivert ve siyahtır. Üstelik bunların modası hiçbir zaman geçmez. Ancak koyu renk istemeyen kadınlar için çift renkli olanlar idealdir. Basen, karın kısmında açık olmayan tonlar uygun olacaktır.

 

Düz Kumaşlar Tavsiye Edilir

Büyük beden tesettür giysiler nasıl seçilmelidir konusuna dikkat çeken bir diğer husus ise desen konusudur. Birçok modacı, büyük bedenli kadınların çiçek desenli ürünlerden mutlaka uzak durmasını söylüyor. Çünkü karmaşık olan bu motifler çok da şık durmayacaktır. Düz, desensiz olanlar ise her daim tercih edilmelidir. Eğer üstünde çizgi varsa bunların yatay olmamasına dikkat edilir. Yataylar her daim enine olacak şekilde daha kilolu gösterir. Bundan dolayı dik çizgiler idealdir. Ayrıca dik çizgi sayesinde boyunuz da çok uzun görünecektir.

 

Tek Parça Her Daim İdealdir

Büyük beden tesettür giysiler nasıl seçilmelidir diye soranlar için bilinmesi gereken bir diğer husus ise tek parça giysi satın alınması gerektiğidir. Bunun aksi durumlarda çok daha kilolu görünmek gibi rahatsız edici bir durum ortaya çıkar. Aynı zamanda kat kat giyinmek çok hızlı bir biçimde terlemek demektir. Tüm bunlara dikkat ederek ürün satın almalısınız.

DİĞER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir